MyEcoBrush – ekologiczne szczoteczki bambusowe

MyEcoBrush – ekologiczne szczoteczki bambusowe

W trosce o środowisko naturalne wprowadziliśmy do naszego sklepiku w pełni biodegradowalne szczoteczki bambusowe – MyEcoBrush. Ergonomiczna rączka i miękkie włosie ułatwiają codzienne dbanie o higienę jamy ustnej – podstawę profilaktyki chorób zębów i dziąseł. Szczoteczki dostępne są w dwóch rozmiarach, dla dorosłych oraz młodszych pacjentów. Te skierowane do młodszych dodatkowo zachęcają tęczowymi kolorami włosia.

Każdego roku do mórz i oceanów trafia ponad 12 mln ton plastikowych odpadów więc jeśli nie zmienimy naszych przyzwyczajeń w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb i zwierząt morskich razem!

Zróbmy coś wspólnie razem dobrego dla środowiska, ponieważ plastikowe odpady są groźne tak samo dla zwierząt jak i dla ludzi. Każdego dnia plastikowe odpady jako niestrawione elementy blokują układ pokarmowy zwierząt powodując śmierć tysięcy organizmów morskich i lądowych, w tym ptaków i ssaków.

Zespół MyEcoBrush wierzy w to, że kiedy zaczniemy i zakończymy dzień za pomocą MyEcoBrush to zrobiliśmy coś dobrego dla siebie i środowiska a jeśli miliony ludzi zaczną i zakończą swój dzień w ten sam sposób wierzymy, że zmieniliśmy świat!

Bambusowe szczoteczki zostały wykonane w 100% z naturalnych składników biodegradowalnych takich jak bambus MOSSO pochodzący z dedykowanych plantacji, zatem pozyskany w sposób zrównoważony. Włosie szczoteczek wykonane jest z biodegradowalnego Nylonu 6 typu BPA FREE, które jest wolne od szkodliwego Bisfenolu A negatywnie wpływającego na nasze zdrowie. Ułożenie, jakość i ilość włosia w szczoteczkach MyEcoBrush umożliwia poprawne, dokładne oczyszczenie zębów. Połączenie ekologicznych aspektów, bez straty na tym co w szczoteczkach najważniejsze, czyni produkty MyEcoBrush niezwykle wyjątkowymi na rynku stomatologicznym.