Mezoterapia i laseroterapia a wypadanie włosów

Mezoterapia i laseroterapia a wypadanie włosów

Przeciwdziałanie wypadaniu włosów – laseroterapia FOTONA wspomagana mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.


Wypadanie włosów to przypadłość, na którą cierpi coraz większy odsetek naszego społeczeństwa. Może dotknąć wszystkich, kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku i ogólnego stanu zdrowia. Nawet 1/3 pacjentów, którzy przeszli chorobę COVID-19, może być narażona na nadmierne wypadanie włosów, ze względu na wpływ infekcji tym wirusem na ich wzmożoną utratę.


Jedną ze skutecznych metod leczenia wypadania włosów jest laseroterapia. Podczas tego zabiegu skóra głowy jest naświetlana promieniowaniem z zakresu bliskiej podczerwieni, które jest zdolne do penetrowania w głąb wierzchnich warstw skóry. Tam promieniowanie jest pochłaniane przez chromofory. Wynikiem tego jest efekt fotobiomodulacji, a więc pobudzenie wzrostu mieszka włosowego, jego odżywienie i odbudowa, a także poprawa ukrwienia skóry. W konsekwencji pochłonięte promieniowanie wpływa na poprawę zdrowia włosów, zapobiegając ich wypadaniu i stymulując do wzrostu.


Dodatkowym działaniem, które może wspierać efekt laseroterapii, jest mezoterapia igłowa skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Pozyskuje się je z krwi własnej pacjenta poprzez jej odwirowanie. Tak zwany „wampirzy lifting” dostarcza do organizmu komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, które przyspieszają regenerację skóry, ujędrniają ją i poprawią jej gęstość. Zastosowanie igły do wprowadzenia osocza ma dodatkowy atut – skóra pobudzona do regeneracji tworzy nowe wiązania kolagenowe. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po 2 tygodniach od jego wykonania.