Mezoterapia i laseroterapia a pocovidowe wypadanie włosów

Mezoterapia i laseroterapia a pocovidowe wypadanie włosów

Nawet 1/3 pacjentów, którzy przeszli chorobę COVID-19, może być narażona na nadmierne wypadanie włosów. Nasilone objawy pojawiają się u ozdrowieńców po około 3-4 miesiącach po odbytej chorobie. Nie jest to jednak problem z niedoborem na przykład żelaza, czy zaburzeniem hormonalnym, więc zażywanie suplementów może okazać się niewystraczające. W leczeniu tych objawów stosuje się mezoterapię oraz naświetlanie laserem o niskiej mocy.

Mezoterapia – zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy pacjenta, wykorzystując osocze bogatopłytkowe odwirowane z jego krwi. Tak zwany „wampirzy lifting” dostarcza do organizmu komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, które przyspieszają regenerację skóry, ujędrniają ją i poprawią jej gęstość. Zabieg trwa około 45 minut, podczas których pobierana jest krew pacjenta, następnie odwirowywana, w celu pozyskania osocza bogatego w płytki krwi, którym cienką igłą ostrzykuje się skórę głowy. Zastosowanie igły do wprowadzenia osocza ma dodatkowy atut – skóra pobudzona do regeneracji tworzy nowe wiązania kolagenowe. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po 2 tygodniach od jego wykonania.

Zabieg może być połączony z naświetlaniem głowy laserem Fotona, który przebudowuje strukturę skóry, poprawiając jej jędrność, a także wspomaga odbudowę mieszków włosowych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Pełny cykl to 5 spotkań, a pierwsze efekty są zauważalne po 3 tygodniach terapii.